Idea

 
 
 
 

Szczecin Film Festival (SeFF), więcej niż festiwal filmów dokumentalnych.
 

Szczecin Film Festival (SeFF) to coś więcej niż festiwal. Naszym priorytetem jest badanie filmowych granic, prezentowanie najnowszego kina światowego i polskiego. Na początku działalności interesowały nas przede wszystkim filmy dokumentalne, dziś otwieramy się na różnorodne formy, w tym fabuły i animacje. Szczególną uwagą cieszą się u nas produkcje zrealizowane przez twórców z Pomorza Zachodniego. Jesteśmy festiwalem, który od 2023 roku przechodzi gruntowne zmiany. 
 
Szczecin Film Festival jest corocznym wydarzeniem filmowym, organizowanym przez Stowarzyszenie OFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie.
 
Część konkursowa SeFF odkrywa i prezentuje najciekawsze oraz najnowsze propozycje twórców związanych z Pomorzem:
 
 
ZACHODNIOPOMORSKIE SHORTY – najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim oraz Pomorzem. 
 
Festiwal oferuje także bogaty program towarzyszący, a w nim między innymi: 
 
LET’S TALK FILM – to projekcje filmowe połączone z panelem dyskusyjnym i przede wszystkim spotkania z gwiazdami kina.
 
ŚWIAT WEDŁUG SeFF – to najgłośniejsze, najnowsze i najlepsze filmy prezentowane na światowych i europejskich festiwalach, które otrzymały prestiżowe nagrody i zostały zauważone przez międzynarodowych krytyków.
 
STREFA KLASYKI – to spotkanie z wielką klasyką kina, dziełami kanonicznymi, które do dziś rezonują we współczesnej kinematografii.
 
SeFF Film Forum – spotkanie międzynarodowego i polskiego środowiska filmowego.
 
 
Zapraszamy do Szczecina:
18-21.10.2024