19. dokumentART
08-12.10.2010
Jury:
Komisja Programowa:
Otwarcie w TVP Szczecin
- Piccadilly | Nachtwelt GBR 1929 – Ewald André Dupont
Konkurs Europejski
-
A cold place | Zimne miejsce | Ein kalter Ort FRA 2010 – Muriel Montini
-
Adieu, mon général FRA 2010 – Muriel Montini
-
Advent | Adwent GER 2009 – Michael Schwarz
-
Basen | The Swimming Pool | Das Schwimm bad POL 2010 – Krzysztof Nowicki
-
Birds Get Vertigo, too | Ptaki też miewają zawroty głowy | Vögel haben auch Schwindelgefühle FRA 2009 – Sarah Cunningham
-
Boundary | Granica | Grenze LVA/USA 2009 – Chloé Mazlo
-
Carmen GER/AUT 2009 – Vanessa Gräfingholt
-
Cista Svoboda | Naked Freedom | Naga prawda | Nackte Freiheit SVN 2010 – Marina Grzinic, Aina Šmid
-
Dancing Auschwitz | Tańczące Auschwitz | Auschwitz tanzt AUT/POL 2009 – Jane Korman
-
Definitively Unfinished | Definitywnie niedokończony | Definitiv unvollendet MDA 2009 – Pavel Brăila
-
Deyrouth| Beiroot | Bejrut | Beirut FRA 2009 – Chloé Mazlo
-
Die amerikanischen Häuser | The American Houses | Amerykańskie domy GER 2010 – Dirk Peuke
-
El Extraño | The stranger | Obcy | Der Fremde ESP 2009 – Victor Moreno
-
Fuori dal gregge | Outside the herd | Z dala od stada | Der Herde fern CHE 2009 – Matteo Gariglio
-
Ha'choref Ha'arbalm veshtalm| The Forty-Second Winter | Czterdziestosekundowa zima IRN 2009 – Ehab Tarabieh
-
Hidden Discipline | Ukryta dyscyplina | Versteckte Disziplin BEL 2009 – Fabian DeLathauwer, Lien Nollet
-
Hochzeit | Wedding | Ślub AUT 2009 – Friedl vom Gröller
-
Holding Still | W bezruchu | Stillhalten GER 2010 – Florian Riegel
-
Hörspiel – der Film | Radio Play – the Movie | Słuchowisko – Film GER 2009 – Lutz Heineking jr.
-
Ici-Bas | Down here | Tutaj na dole | Hier unten BEL/FRA 2010 – Comes Chahabazian
-
Jean Paul AUT 2010 – Jakub Vrba
-
Kleine Wölfe | Lonely Pack | Małe wilki GER 2009 – Justin Peach
-
Krajobraz nizinny z kołyską | Plain Landscape with a Cradle | Wiege in kargem Land POL 2010 – Arkadiusz Biedrzycki
-
La moet de la gazelle | The Death of the Gazelle | Śmierć gazeli | Der Tod der Gazelle FRA 2010 – Jérémie Reichenbach
-
La vie combre trois fois, se releve sept et neuf fois flotte a la dérive... | Life sinks three times, raises seven and nine times floats adrift... | Życie tonie trzy razy, podnosi się siedem, a dziewięćrazy płynie z prądem... | Das Leben Scheitert drei, erhebt sich sieben und flieβt neun Mal vorüber... FRA 2009 – Xuân-Lan Guyot
-
Le Plein Pays | Full Country | Otwarty kraj | Offense Land FRA 2009 – Antoine Boutet
-
La silence de la carpe | Silence of Carps | Milczenie karpi | Karpfenruhe FRA 2009 – Vincent Pouplard
-
Lumea Vazuta de Ion B. | The World According to Ion B. | Świat według Iona B. | Die Welt des Ion B. ROU 2009 – Alexander Nanau
-
Madman's Didtionary | Słownik szaleńca | Wörterbuch eines Verrückten GER 2010 – Benno Trautmann
-
Manifesto for a Free Fall | Manifest wolnego spadania | Manifest für den freien Fall NLD 2009 – Andre Schreuders
-
Maria's way | Droga Marii | Marias Weg GBR 2009 – Anne Milne
-
Me Myself & I in the Age of Download | Ja sam & Ja w czasach downloadu | Mich Selbst & Ich im Download Zeitalter GER 2010 – Thomas Kutschker
-
Milltown, Montana GER 2009 – Rainer Komers
-
Nilreb GER 2009 – Markus Siebler
-
Nourrir I'animal | To Feed the Beast | Żarłoczna bestia | Gefräβige Bestie FRA 2010 – S. Louis
-
Ohne mein viertes Kind | Without My Fourth Child | Bez mojego czwartego dziecka GER 2009 – Britta Wandaogo
-
Oral History | Historia mówiona | Eine erzählte Geschichte GER 2009 – Volko Kamensky
-
Otchłań | Chasm | Abgrund POL 2009 – Wojciech Kasperski
-
Palmes d'Or AUT 2009 – Siegfried A. Fruhauf
-
Parallax | Paralaksa | Parallaxe AUT/NOR 2009 – Inger Lise Hansen
-
Ptaki nieloty | Flightless Birds | Flugunfähige Vögel POL 2009 – Michał Dawidowicz
-
Regen | Rain | Deszcz AUT 2009 – Magdalena Barthofer
-
Romanes AUT 2010 – Annja Krautgasser
-
Scènes de Chasse | Hunting Scenes | Sceny polowań | Jagdszenen FRA 2009 – Clément Cogitore
-
Sweet Salty Lao | Słodko-słoni Lao NLD 2009 – Hélene Kocken, Thijs Dikshoorn
-
Sześć tygodni | Six weeks | Sechs Wochen POL 2009 – Marcin Janos Krawczyk
-
Taloot Ha'menutzachim | Tales of Defeated | Opowieść o zagubionym | Erzählungen vom Verlorenen ISR 2009 – Yael Reuveny
-
Time's up | Die Zeit ist um GER 2009 – Marie-Catherine Theiler, Jan Peters
-
Trinkler/Trinkeln CHE 2010 - Marie-Catherine Theiler
-
Wound Footage | Okaleczony mareriał filmowy GER 2009 – Thorsten Fleisch
Blok Wschodni
-
13 Minutes | 13 minut | 13 Minuten POL 2010 – Jakub Jasiuriewicz
-
Agor Dromesko | At the End of Way | Na końcu drogi | Das Ende eines Weges POL 2009 – Jędrzej Bączyk
-
Bocznica | Side-Track | Abstellgleis POL 2009 – Anna Kazejak-Dawid
-
Dlia domashnego prosmotra | For Home Viewing | Do użytku domowego RUS 2009 – Michael Zheleznikov
-
Nyarma RUS 2008 – Edgar Bartenev
-
Serca dwa | Two hearts | Zwei Herzen POL 2010 – Anna Kuśmierczyk
-
Tam, gdzie słońce się nie spieszy | Where the Sun Doesn't Rush | Dort, wo die Sonne keine Eile hat POL 2009 – Matej Bobrik
-
The[video]Flâneu® shoots auschwitz POL 2008-2010 – Konstantinos-Antonios Goutos
The Sam Spiegel film & Television School Jerusalem
-
Diet Leibovich | Dieta Leibovich | Leibovich-Diät ISR 2005 – Avishag Leibovich
-
Ha'emet Halo Kshera | The Unkosher Truth | Niekoszerna prawda | Unreine Wahrheit ISR 2006 – Chana Zalis
-
Himnon | Anthem | Hymn | Hymne ISR 2008 – Elad Keidan
-
Krav Tarnegolim | Cock Fight | Walka kogutów | Hahnenkampf ISR 2000 – Sigality Liphshitz
-
Leil Giyus | Draft | Pobór | Einberufung ISR 2004 – Naomi Levari
-
Milhama A'heret | A Different War | Inna wojna | Anderer Krieg ISR 2003 – Nadav Gal
-
Mohek Et HaShurut | Erasing the lines | Wykreślając linijki | Auslöschen der Linien ISR 2009 – Maya Marlangeon Aharoni
-
Oneg Shabat | Sabbath Entertainment | rozrywka w szabas | Sabbatunterhaltung ISR 2003 – Mihal Brezis, Oded Binnun
-
Tolya ISR 2006 – Rodeon Brodsky
-
Vida ISR 2008 – Anat Malz
Historia-Polityka-Film
-
Der vorlorene Sohn | The Lost Son | Zaginiony syn GER 2009 – Thomas Balzer
-
Żegnaj NRD! Przez Warszawę do wolności | Tschüss DDR! Über Warschau in die Freiheit | Farewell GDR! Towards freedom through Warsaw POL 2009 – Krzysztof Czajka
Goście: Thomas Balzer, Andrzej Skrendo, Edward Włodarczyk
Wspólne Granice
-
Berlin-Stettin | Berlin-Szczecin GER 2009 – Volker Koepp
Goście: Volker Koepp
Ekstraklasa: Leni Riefenstahl
-
Der groβe Sprung | The great jump | Wielki skok GER 1933 – Arnold Fanck
-
Ein Traum von Afrika | The African Dream | Afrykańskie merzenie GER 2002 – Ray Müller
-
Der Sieg des Glaubens. Der Film vom Reichsparteitag der N.S.D.A.P. | Victory of Faith. Film from the NSDAP rally | Zwycięstwo wiary. Film ze zjazdu NSDAP GER 1933 – Leni Riefenstahl
-
Impressionen unter Wasser | Underwater impressions | Podwodne impresje GER 2002 – Leni Riefenstahl
-
SOS Eisberg | SOS Iceberg | SOS góra lodowa GER 1933 – Arnold Fanck
-
Tag der Freiheit! Unsere Wehrmacht! - Nürnberg 1935 | Dzień wolności! Nasz Wehrmacht! - Norymberga 1935 | Day of Freedom! Our Wehrmacht! - Nuremberg 1935 GER 1935 – Leni Riefenstahl
-
Tiefland | The Valley | Dolina AUT/GER 1954 – Leni Riefenstahl
-
Triumph des Willens | Triumph of the Will | Triumf woli GER 1935 – Leni Riefenstahl
Goście: Adam Krzemiński, Przemysław Lewandowski
Klasyka Polskiego Dokumentu: Paweł Łoziński
-
100 lat w kinie | 100 Years at the Cinema | 100 Jahre im Kino POL/GBR 1995 – Paweł Łoziński
-
Chemia | Chemo POL 2009 – Paweł Łoziński
-
Inwentaryzacja | Stocktaking | Bestandsaufnahme POL 2010 – Paweł Łoziński
-
Taka historia | The Way It Is | So eine Geschichte POL 1999 – Paweł Łoziński
-
Siostry | The sisters | Schwestern POL 1999 – Paweł Łoziński
VALIE EXPORT AUT 2009 – Waltraud Lehner
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
-
7109 km RUS 2009 – Marcin Filipowicz
-
Radioakcja | Radioaction | Radioaktion POL 2007 – Tomasz Jurkiewicz
-
W drodze | On the way | Unterwegs POL 2008 – Paweł Wysoczański
Dokument z Filmowej Góry
-
8 historii, które nie zmieniły świata | 8 Stories That Did Not Change the World | 8 Geschichten, die die Welt nicht änderten POL 2010 – Ivo Krankowski
-
Downtown POL 2009 – Piotr Śliwowski
radioART
videoART
telefonART