20. dokumentART
04-09.11.2011
Jury:
Komisja Programowa:
Otwarcie w TVP Szczecin
- Bestia | The Polish Dancer PL 1917 – Aleksander Hertz
Konkurs Europejski
-
13,5 km GER 2010 - Marcus Siebler
-
A Furrytale GER 2010 - Annikki Heinemann, Anna Piltz
-
Aisha in Wonderland | Aisha w Krainie Czarów NLD / IRL 2010 - Zafer Topaloglu
-
Amanar Tamasheq ESP 2010 - Lluís Escartín
-
Boat Dreams | Marzenia o łodziach GBR 2010 - Sasha Andrews
-
Co raz zostało zapisane | Written in Ink POL 2011 - Martin Rath
-
Die Frau des Fotografen | The Photographer’s Wife | Żona fotografa GER 2011 - Philip Widmann, Karsten Krause
-
Edmund u Knezevcu | Free State of Edmund | Wolne państwo Edmund SRB 2010 - Luka Popadić
-
Ei voor later | Eggs for Later | Jajeczka na później NLD 2010 - Marieke Schellart
-
Family Instinct | Instynkt rodzinny LVA 2010 - Andris Gauja
-
Godzina z poetą, czyli jak zrobić film | An Hour with a Poet or How to Make a Movie POL 2011 - Michał Gonicki
-
Guañape Sur ITA 2010 - János Richter
-
I will forget this day | Zapomnę ten dzień RUS 2011 - Alina Rudnitskaya, Janna Romanova
-
Imagining Emanuel NOR 2009 - Thomas A. Østbye
-
In Free Fall | Swobodne spadanie GER 2010 - Hito Steyerl
-
Kawałek lata | A Piece of Summer POL 2010 - Marta Minorowicz
-
Kniephofstrasse 34 CHE 2011 - Erika Irmler
-
KwieKulik POL 2011 - Anna Zakrzewska, Joanna Turowicz
-
Marja-Sisko | Guardian Angel | Anioł stróż FIN 2010 - Reeta Aalto
-
Memories of Glory | Wspomnienia Chwały CHE / BEL 2008 - Mara Montoya
-
Miles Apart | Daleko od siebie GBR 2011 – Ling Lee
-
Miten marjoja poimitaan | How to Pick Berries | Jak zbierać jagody FIN 2010 - Elina Talvensaari
-
Natasha GER 2010 - Anja Strelets
-
Oceano Nox AUT 2011 - Georg Wasner
-
Oj Boże, drogi Boże | Oh my God, dear God POL 2010 - Julia Popławska
-
Portless | Bez portu ESP 2010 - Talia Leibovitz
-
Powroty | Returns POL 2010 - Krzysztof Kadłubowski
-
Prostor v tej galaksiji | A Place in This Galaxy | Miejsce w tej galaktyce ITA 2010 - Alvaro Petricig
-
RaumZeitHund | SpaceTimeDog | PrzestrzeńCzasPies AUT 2010 - Nikolaus Eckhard
-
Relocation | Przemieszczenie BEL 2011 - Pieter Geenen
-
Sag mir wo du stehst | Tell me where you stand | Powiedz mi gdzie stoisz GER 2010 - Anja Reiß, Márk Szilágyi
-
Schwarz Weiss Deutsch | Black White German | Czarne Białe Niemieckie GER 2011 - Nico Sommer
-
Smolarze | Charcoal Burners POL 2010 - Piotr Złotorowicz
-
Spółka z pełną odpowiedzialnością | Family Company POL 2010 - Michał Wawrzecki
-
Stick Climbing AUT / CHE 2010 - Daniel Zimmermann
-
Supercargo | Nadzorca ładunku AUT / RC 2010 - Christoph Schwarz
-
Ucieknijmy od niej | Let’s run away from her POL 2010 - Marcin Koszałka
-
Une escroc très discrète | The Old Grifter FRA 2011 - Delphine Hallis
-
Vakha and Magomed | Vakha i Magomed GER 2010 - Marta Prus
-
Walls | Mury FRA 2010 - Hayoun Kwon
-
Why Colonel Bunny was killed | Dlaczego pułkownik Bunny został zabity GBR 2010 - Miranda Pennell
-
The Trip | Wycieczka POL 2010 - Bartosz Kruhlik
Blok Wschodni
-
12 and 1/2 | 12 i pół roku POL 2011 - Olga Kałagate
-
Bojan CRO 2010 - Đuro Gavran
-
Gorelovka – Episodes from the Life of a Disappearing Community | Gorelovka – Epizody z życia znikającej społeczności GEO / GBR 2010 - Alexander Kviria
-
La reine du Meix | The queen of the Meix | Królowa Le Meix FRA 2011 - Tibo Pinsard
-
Długi Marsz 70 lat później | The Long Walk 70 Years Later POL 2011 - Marcin Mamoń
-
The Way Back | Niepokonani USA 2010 - Peter Lindsay Weir
Wyższa Szkoła Filmu i Telewizji im. Konrada Wolfa w Poczdamie-Babelsburgu
-
Jam Session GER 2005 - Izabela Plucinska
-
Jubilate GER 2004 - Irma-Kinga Stelmach
-
Polska Love Serenade GER 2008 - Monika Anna Wojtyllo
-
Kontroler | Controller POL 2002 - Peter Vogt
-
Lato Alicji | Alice’s Summer POL 2005 - Alicja Pahl
-
Pod opieką | Taking Care POL 2006 - Jan Wagner
-
Rysy | Features POL 2004 - Alicja Pahl
-
Służba zastępcza | Volumtary Service POL 2004 - Jan Wagner
-
Tłuścioch | Fatso POL 2006 - Oliver Stritzke
-
Wasteland POL 1993 - Nathilde Overrein Rapp
Historia-Polityka-Film
-
Cicho pod prąd | Quietly Against the Grain POL 2009 - Tomasz Kycia, Robert Żurek
-
Fotoamator | Photographer POL 1998 - Dariusz Jabłoński
-
Niemieckimi śladami w Łodzi | Following German Steps in Łódź POL 2002 - Zygmunt Konieczny
-
Z pokolenia na pokolenie | From Generation to Generation POL 2009 - Andrzej Sapija
Goście: Ewa Wiatr, Adam Krzemiński, Małgorzata Ławrowska, Bogdan Twardochleb, Prof. dr hab. Edward Włodarczyk
V4 na 20. EFFD dokumentART
-
8bit Mytology SVK 2006 - Veronika Obertova
-
About Socks and Love | O skarpetkach i miłości SVK 2008 - Michaela Čopíková
-
Amsterdam SVK 2009 - Michaela Čopíková
-
Apotheosis Now | Apoteoza obecnie SVK 2011 - Mišo Ormoš
-
Bells SVK 2010 - Alica Gurinová
-
Blue Red | Niebieski Czerwony SVK 2010 -Daniela Krajčová
-
Čmuchal a Sviňa zasahujú | Busy-body & Boar Strike Again Wścibski i Dzik uderzają ponownie SVK 2009 - Andrej Kolenčík
-
Cornfake SVK 2010 - Peter Skala
-
Free to be Me SVK 2011 - Ove Pictures
-
Human Nature | Ludzka natura SVK 2011 - Mišo Ormoš
-
In a Can | W puszce SVK 2008 - Alica Gurinová
-
Life in Porno Villa SVK 2010 - Dian, Karkys, Sačer, Masif
-
Mafia 2 SVK 2009 - Lukáš Sigmund
-
Moog in Mood SVK 2011 - Andrej Kolenčík
-
NANUK SVK 2008 - Andrej Kolenčík
-
Na povrázku SVK 2010 - Veronika Obertova
-
New Blood | Świeża krew SVK 2011 - Mária Oľhová
-
Piatok | Friday | Piątek SVK 2010 - Martin Tomori
-
Saudade Festival SVK 2011 - Martin Tomori
-
Ticho na lavičke | Silence On The Bench | Cisza na ławce SVK 2009 - Adam Matej
-
Trickster SVK 2008 - Dalibor Kristek
-
tWINs SVK 2010 - Peter Budinský
-
Viliam SVK 2009 - Veronika Obertová
-
Von Von SVK 2011 - Eva Delinčáková
-
Alda CZE 2009 - Viera Cakanyova
-
Mám ráda nudný život | I love my boring life | Kocham swoje nudne życie CZE 2009 - Jan Gogola
-
Roma Boys, příběh lásky | Roma Boys, The Love Story CZE 2009 - Rozálie Kohoutová
-
A te országod | Thine is the Kingdom | Twoje jest Królestwo HUN 2010 - Szabolcs Hajdu
-
Fúga | Fugue | Fuga HUN / SVK 2007 - Gyula Nemes
-
HALLO - József Szolnoki
-
Kazetta | Cassette | Kaseta HUN 2011 - Péter Lichter
-
Kormányeltörésben | Rudderless | Bez steru HUN 2010 - Igor Buharov, Ivan Buharov
-
Léna HUN 2009 - Éva Magyarósi
-
Maya HUN 2010 - Kata Juhász
-
Valami kék | Something Blue | Coś niebieskiego HUN 2011 - Virág Zomborácz
Goście: Igor Buharov (Kornél Szilágyi), Jan Gogola, Andrej Kolenčík
Ekstraklasa: Luis Buňuel
-
L‘âge d‘or | The Golden Age | Złoty wiek FRA 1930 - Luis Buňuel
-
Un chien andalou | An Andalusian Dog | Pies andaluzyjski FRA 1929 - Luis Buňuel
-
Simón del desierto | Simon of the Desert | Szymon Pustelnik MEX 1965
-
Belle de jour | Piękność dnia FRA 1967 - Luis Buňuel
-
España 1936 (España leal en armas) | Hiszpania pod bronią. Madryt 36 | Spanien 1936 ESP 1937 - Jean-Paul Le Chanois
-
Las Hurdes (Tierra sin pan) | Las Hurdes (Land Without Bread) | Ziemia Hurdów (Ziemia bez chleba) | Las Hurdes – Land ohne Brot ESP 1933 - Luis Buňuel
-
Cet obscur objet du désir | That Obscure Object of Desire | Mroczny przedmiot pożądania | Dieses obskure Objekt der Begierde FRA 1977 - Luis Buňuel
Goście: Jerzy Koralewski
Klasyka Polskiego Dokumentu: Kazimierz Karabasz
-
Portret w kropli | Portrait In a Drop POL 1997 - Kazimierz Karabasz
-
Gdzie diabeł mówi dobranoc | Where the Devil Says Goodnight POL 1956 - Kazimierz Karabasz, Władysław Ślesicki
-
Ludzie z pustego obszaru | People of the Vacant Area POL 1957 - Władysław Ślesicki, Kazimierz Karabasz
-
Z Powiśla ... | From Powiśle … POL 1958 - Kazimierz Karabasz
-
Dzień bez słońca | A Day Without the Sun POL 1959 - Kazimierz Karabasz, Władysław Ślesicki
-
Muzykanci | The Musicians POL 1960 - Kazimierz Karabasz
-
Próba materii | Material Test POL 1981 - Kazimierz Karabasz
Goście: Mikołaj Jazdon
Oblicza Zachodniopomorskiej Kinematografii
-
Jak w raju | Like paradise POL 2006 - Wiesława Piećko
-
Jeden dzień | One Day POL 1997 - Wiesława Piećko
-
My dzieci Jego | We, His Children POL 2005 - Wiesława Piećko
-
Portrety – Małgorzata Musioł | Portraits – Małgorzata Musioł POL 2003 - Wiesława Piećko
-
Wandzia też … | Wandzia too … POL 2011 - Wiesława Piećko
Gość: Wiesława Piećko
Miłosz na 20. dokumentART
-
Przyśnił mi się sen powrotu | I Dreamed a Dream of Returning POL 2000 - Andrzej Miłosz
-
Wilno Miłosza | Miłosz’s Vilnius POL 2000 - Andrzej Miłosz
-
Czesława Miłosza wyprawa w dwudziestolecie | Czesław Miłosz’s Excursion through the Twenties and Thirties POL 2000 - Piotr Mielech
-
Czarodziejska góra. Amerykański portret Czesława Miłosza | The Magic Mountain. An American Portrait of Czesław Miłosz POL 2000 - Maria Zmarz-Koczanowicz
-
Trzynasty pochowany | The Thirteenth Buried POL 2008 - Marta Kalinowska, Miłosz Kozioł
-
Dolina Issy | The Issa Valley POL 1982 - Tadeusz Konwicki
Goście: Prof. Andrzej Skrendo, Prof. Robert Cieślak
Czas Dla Konkurencji: Krakowski Festiwal Filmowy
-
Poza zasięgiem | Out of Reach POL 2010 - Jakub Stożek
-
The darkness of a Day | W mroku USA 2009 - Jay Rosenblatt
-
Marysina polana | Dog Hill POL 2010 - Grzegorz Zariczny
-
Viagem a Cabo Verde - A Journey to Cape Verde | Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka PRT 2010 - José Miguel Ribeiro
Goście: Barbara Orlicz-Szczypuła
Wspólne Granice
-
Nowa Amerika Tours Nowa Amerika 2011 - Michael Kurzwelly
-
Zaungäste – zza płotu | Onlookers – Looking over the Fence POL / GER 2008 - Leszek Dawid, Matl Findel
Goście: Michael Kurzwelly, Przemysław Lewandowski, Leszek Dawid, Matl Findel